Nejlepší Investiční platformy Srovnání 2024

Rozhodli jste se, že budete investovat a nyní řešíte, jaká je nejlepší investiční platforma a kde investovat své peníze? V našem srovnání a krátkých recenzích zjistíte, jaká platforma je výhodná pro aktivní investování a kde bude nejvýhodnější investovat pasivně. Každá z platforem je vhodná pro jinak pokročilého uživatele, nabízí jiné prostředí, různé poplatky i možnou škálu investic. Než začnete bezhlavě investovat své peníze, tak se vyplatí důkladný průzkum možností a srovnání dostupných variant. Vždy jsou totiž s investicí a následným výběrem peněz spojené nějaké poplatky a stojí vás to také čas. Těm se můžete díky informacím z tohoto srovnání vyhnout nebo alespoň budete přesně vědět, za co ony poplatky jsou – tak se můžete rozhodnout, jestli se vám daná operace vyplatí. Rozdílů je ale mnohem více. Zde se dozvíte, pro koho jsou jednotlivé investiční platformy vhodné, jaké jsou největší výhody i nevýhody.

Revolut

3.9/5
0
Počáteční vklad v Kč

XTB

4.4/5
0
Počáteční vklad v Kč

Etoro

3.7/5
0
Počáteční vklad v $

Chcete dluhopisy? I tento instrument má v rámci diverzifikace své místo. Relevantní výběr kvalitních dluhopisů naleznete zde.

Fondee

4/5
0
Počáteční vklad v Kč

Dluhopisomat

4.2/5
0 +
Nabízených projektů

Portu

4.1/5
0
Počáteční vklad v Kč

Mezi nejlepší české investiční platformy patří Portu a Fondee, které ovšem stejně investují vaše peníze do zahraničních ETF. Pokud tedy elementárně rozumíte investicím, tak se vám vyplatí spíše investovat přes například XTB, kde tyto ETF máte k dispozici. Investiční portfolia jsou však velmi dobře diverzifikované. Českou společností investující v ČR je pak Investown.

Coinbase

4/5
0
Podporovaných kryptoměn
Binance investiční platforma kryptoměny

Binance

3.5/5
0
Podporovaných kryptoměn

Bitmex

4.1/5
0
Podporovaných kryptoměn

Upvest

4/5
0
Podporovaných kryptoměn
logo Bitplus

Bit.plus

3.4/5
0
Počáteční vklad v Kč

Fingood

4.1/5
0
Podporovaných kryptoměn

Investown

4.3/5
0
Počáteční vklad

Mintos

3.5/5
0
Počáteční vklad

Bondster

3.5/5
0
Počáteční vklad

Proč a kdy začít investovat?

Než se podíváme na jednotlivé hodnocení investičních platforem, tak si pojďme něco říci o samém smyslu investování. Investování je dlouhodobou cestou k zhodnocování svých současných financí. K investování se často člověk propracuje až v době, kdy máte nějakou větší sumu, kterou nedokáže spotřebovat. Ideální ovšem je, když lidé pravidelně investují již od útlého mládí po malých sumách – podporuje to disciplínu i finanční zodpovědnost. Téměř vždy je nějaká částka, kterou můžete obětovat a investovat za účelem budoucího zisku či rezervy. Navíc díky složenému úročení můžete za několik let vydělat slušné peníze. Investování je takovou chytřejší variantou šetření, kdy se snažíte své peníze rozmnožit. To, jakou si zvolíte investiční platformu a druh investování, svědčí o vaší víře v daný instrument či míře rizika.

Srovnání a recenze investičních platforem

Investice a investování je širokým pojmem a každý si pod ním představí trochu něco jiného. V tomto našem srovnání nejlepších investičních platforem se budeme soustředit především na brokery a další zprostředkovatele investic. Každý je vhodný pro jinak informovaného uživatele, který bude chtít různou formou zasahovat do svého investování. Investice mohou mít formu každodenního nákupu a prodeje na jedné straně až po každoroční jednorázovou koupi ETF.

Představení společností:

Revolut

Přívětivost
4.8/5
Poplatky
3.3/5
Komunita
3.6/5
Možnosti
3.9/5
Hodnocení
3.9/5

Revolut je ideální pro začátečníky ve světě investování. Pokud se chystáte udělat první investici a váš objem investování do 9 měsíců nepřekročí 50 000 Kč, tak rozhodně sáhněte po Revolutu. Aplikace patří k úplné špičce co do zpracování a poskytuje veškeré důležité informace pro začátečníky. Jednoduše zpracovaný vidíte vývoj ceny akcie nebo hodnocení analytiků, co si o daném akciovém titulu myslí a jaké je P/E. Mnoho lidí, co již investují na jiných platformách shodně říká, že jejich první investice prováděli přes Revolut, který je provedl začátky investování. Při postupném vzdělávání však následně s většinou svých financí přešli na jinou investiční platformu podle toho, jestli se chtěli zaměřit na akcie nebo kryptoměny. Revolut je při menších objemech o něco vhodnější na kryptoměny než na akcie. V roce 2023 zavedl Revolut také ETF, do kterých můžete investovat v eurech. Není to tolik výhodné jako u XTB či eToro.

Jednoduché, intuitivní, vhodné pro nižší částky, několik obchodů bez provize.

Nekupujete si akcie, ale jen jejich části, což je výhoda i nevýhoda, platba za držení, vysoké poplatky při obchodování kryptoměn i akcií po vyčerpání limitu.

XTB

Přívětivost
3.8/5
Poplatky
4.3/5
Komunita
4.5/5
Možnosti
4.2/5
Hodnocení
4.4/5

XTB patří k největším brokerům v České republice a pro investování na této platformě již musíte být alespoň mírně pokročilý začátečník. XTB může být pro začátečníka mnohem méně přehledné než třeba Revolut, ovšem na druhé straně nabízí širokou škálu možností i investovaných titulů i ETF. Dříve šlo investovat jen do celých akcií, takže například do Googlu nebo Amazonu musíte dát minimální částku nad 60 000 Kč, abyste si koupili celou jednu akcii. Nyní si ovšem můžete kupovat i na XTB frakční akcie. XTB nabízí více možností i otevírání účtů v různých měnách, kdy je vhodné otevřít účet v CZK, USD, EUR dle vašeho zaměření na jednotlivé trhy. Pokud si například otevřete účet v CZK a budete kupovat jen akcie z USA, tak budete při každém obchodu tratit zhruba 1,2 %, což při dlouhodobých investicích tolik nevadí, avšak při obchodování na týdenní či měsíční bázi se vám volba nevhodného účtu může značně prodražit. Tip: Revolut má velmi dobré směny měn, takže pokud investujete větší částky například v dolarech nebo eurech, tak se vyplatí peníze směnit na Revolutu a následně poslat do XTB.

Skvělé na akcie a ETF, vhodné i na dlouhodobé držení, platforma pro pokročilejší uživatele a lidi, co to s investováním myslí vážně, poměrně nízké poplatky, v češtině i s edukativním materiálem, mnoho aktiv k investování, frakční akcie.

Ze začátku náročnější, mezený počet kryptoměn - není vhodné pro krypto, horší dohledávání titulů a možná záměna klasického investování s CFD, vysoké danění dividend u firem z Pražské burzy.

eToro

Přívětivost
4.6/5
Poplatky
3.2/5
Komunita
3.6/5
Možnosti
3.9/5
Hodnocení
3.7/5

eToro je v náročnosti někde mezi Revolutem a XTB. Platforma je o něco intuitivnější, ale zase má komplexně eToro při investování vyšších desítek tisíc korun také vyšší poplatky. Skvělou výhodou je možnost kopírovat jiné úspěšné obchodníky a celkově je eToro vhodnou variantou pro začínajícího investore se zápalem. Platforma více vysvětluje a je o něco intuitivnější než XTB. Kopírování investorů i akciové tituly jsou graficky přehlednější.

V lámané češtině i s demo účtem, intuitivní platforma, možnost kopírovat obchodníky a edukovat se o trhu v platformě.

Poplatky, horší čeština, nepodporuje koruny.

Fondee

Přívětivost
4.7/5
Poplatky
4.5/5
Komunita
3.5/5
Možnosti
3.3/5
Hodnocení
4/5

Český projekt Fondee založili manželé Hlavsovi, kteří u nás chtějí ukázat, že peníze se netvoří v bance ale v investicích. Celý systém je velmi podobný podílovým fondům či investování do akciových indexů. Fondee je pasivní investice, kdy vlastně jen do této platformy pošlete peníze i nic dalšího neřešíte. Jedná se o přívětivého prostředníka mezi vámi a burzou. Fondee není burza, ale má unikátní propojení a partnerství s burzou, kde nakupuje ETF na základě vašeho zadání a možností platformy. Peníze můžete zainvestovat jednorázově nebo posílat pravidelně každý měsíc jako tomu je u nejbližší konkurence Portu. Nejsou zde vstupní ani výstupní poplatky. Po připsání peněz Fondee vaše peníze zainvestuje do několika ETF a indexů, čímž maximálně diverzifikuje možné riziko. Investor si může vybrat ze tří profilů investorů, kdy konzervativní vynáší okolo 3 % ročně a ten nejrizikovější okolo 8 % ročně. Vše je ovšem plně vázáno na výkon trhu a tyto náčrty výnosů jsou pouze průměrnými kvalifikovanými odhady.

Velmi snadné na ovládání i pochopení, nízký poplatek za správu portfolia, můžete investovat kolik chcete, žádné vstupní ani výstupní poplatky.

Zatím nemá aplikaci, neovlivňujete skladbu svého portfolia.

Portu

Přívětivost
4.7/5
Poplatky
4/5
Komunita
4.2/5
Možnosti
3.4/5
Hodnocení
4/5

Portu je v ČR asi nejznámější platforma pro pasivní investování, která využívá pokročilý algoritmus a robo-advisor techniku investování. Z vaší strany si stačí pouze vybrat jeden z deseti investičních profilů dle rizikovosti a k tomu úměrnému zhodnocení. Logicky je to všude stejné, čím více konzervativní budete, tak tím menší potencionální zhodnocení získáte, ale za máte větší jistotu stálosti svého portfolia. Peníze můžete zainvestovat jednorázově nebo měsíčně posílat nějakou částku - ideální variantou je obojí zkombinovat. Platforma vám následně krásně ukáže, jak bude vaše portfolium pravděpodobně vypadat za několik let. Výhodou je menší rizikovost a síla složeného úročení.

Poměrně nízké poplatky (1 %), jednoduchost aplikace, zajištění proti měnovému riziku, intuitivní a spolehlivý systém investování.

Poplatky vyšší než u ETF, zhodnocení se pohybuje do 10 % ročně.

logo Bitplus

BIt.Plus

Přívětivost
4.7/5
Poplatky
2.6/5
Komunita
4/5
Možnosti
3/5
Hodnocení
3.5/5

Bit.plus je česká směnárna, která se zaměřuje výhradně na největší kryptoměnu Bitcoin. Můžete si skrze ní pravidelně investovat do Bitcoinu. Díky vyššímu poplatku za jednotlivé obchody není tato platforma vhodná na trading ale opravdu na pravidelné investice do Bitcoinu, které nahrazují spořicí účet. Bit.plus je integrováno i v některých bankovních účtech, takže můžete pohodlně spořit do Bitcoinu na jednom místě. Bit.plus je nejlepší platforma pro nákup kryptoměny, ale rozhodně ne pro obchodování a zkušenější uživatele.

Důvěryhodnost a trvalost firmy, přehlednost a jednoduchost, snadný přístup pro Čechy.

Nadprůměrně vysoké poplatky, pouze investice do Bitcoinu - chybí další úspěšné kryptoměny.

Coinbase investiční platforma kryptoměny

Coinbase

Přívětivost
4.3/5
Poplatky
3.7/5
Komunita
3.9/5
Možnosti
3.7/5
Hodnocení
3.9/5

Coinbase je populární investiční platforma hlavně pro začátečníky, která je od roku 2021 obchodována i na burze. Coinbase zpřístupnila svět kryptoměn obyčejným lidem a zjednodušila nákup i prodej. Lze obchodovat s malými objemy, ovšem například počet kryptoměn je poměrně omezen a více kryptoměn si můžete koupit i na Revolutu. Na účet si můžete jednoduše dobíjet peníze z kreditní karty, ovšem bude to něco stát. Stejně tak poplatky nejsou úplně nejnižší a pro obchodování a pokročilé uživatele se Coinbase příliš nehodí. Přesto společnost Coinbase zaznamenala obrovský boom a nyní se obchoduje i na burze, kde jsou její akcie jako u všech krypto společností silně vázány na vývoj Bitcoinu a dalších kryptoměn.

Bezpečnost vkladu, jednoduchost platformy, vstupní bonus, možno nabíjet ihned přes platební kartu.

Poplatky patří k těm vyšším, není vhodné pro zkušené obchodníky, nejsou zde limitní příkazy.

Binance investiční platforma kryptoměny

Binance

Přívětivost
4.7/5
Poplatky
2.6/5
Komunita
4/5
Možnosti
3/5
Hodnocení
3.5/5

Binance patří k TOP kryptoměnovým burzám, i když je z firem v tomto odvětví skoro nejmladší (byla založena v roce 2017). Čím si získala tam masovou popularitu? Je to především širokým výběrem kryptoměn, nízkými poplatky a dobře zpracovaným uživatelským prostředím. Pro Čechy je velmi pozitivní to, že není Binance pracuje na lokalizaci a nejspíše se brzy dočkáme i možnosti vkládání CZK bez nutnosti převodu na EURA. Zajímavou vychytávkou je Binance Earn, což je vlastně takový kryptoměnový spořicí účet, který ovšem nabízí lepší zhodnocení. Na Binance si přijdou na své i zkušenější obchodníci, kteří mohou využít až páku 1:20. Binance vyhrála několik ocenění a je podle všeho nejlepší platforma pro obchod s kryptoměnami. Má však také své slabé stránky.

Dynamická společnost, příznivé poplatky, rozvoj i pro Českou republiku, obchod na páku, příjemné prostředí.

Slabší zákaznická podpora, občasné výpadky, ještě nedořešená lokalizace.

Bitmex investiční platforma kryptoměny

Bitmex

Přívětivost
2.5/5
Poplatky
4.5/5
Komunita
3.6/5
Možnosti
4.7/5
Hodnocení
3.6/5

Bitmex je velmi oblíbenou platformou pro tradery, kteří se spíše snaží vydělat na volatilitě kryptoměn než pro dlouhodobé investory. Co do objemu prostředků je Bitmex druhou největší platformou po Binance. Zaměření Bitmex také kopírují její funkce. Na této platformě můžete obchodovat až s pákou 100x, což je pro začátečníky i mírně pokročilé velmi nebezpečné. Také je třeba všechny peníze převádějící na tuto platformu směnit za Bitcoin. Bitmex je jednoznačně jednou z nejsložitějších a také nejpropracovanějších platforem pro trading kryptoměn pro zkušené tradery.

Mnoho možností, propracovaná platforma, možnost vysoké páky.

Vklad i výběr pouze v BTC, složité pro začátečníky.

Fumbi kryptoměny průhledné logo PNG SVG

Fumbi

Přívětivost
4.6/5
Poplatky
2.1/5
Komunita
3.4/5
Možnosti
2.6/5
Hodnocení
3.3/5

Fumbi Network je slovenská investiční platforma fungující od roku 2019, která se soustředí čistě na krypto. Platforma se rychle rozšířila také do Polska a České republiky. Hlavním produktem Fumbi je kryptoměnové portfolio, které se samo upravuje a je sestavené přibližně z 20 kryptoměn v různém poměru. Jedná se tedy o platformu vhodnou pro pasivní investování a tento produkt Fumbi lze přirovnat k Portu nebo Fondee ve světě kryptoměn. Jedná se vlastně o méně diverzifikované ETF sestavené z kryptoměn. Dalšími produkty Fumbi je sestavení vlastního krypto portfolia, portfolio sestavené ze zlata i Bitcoinu a ukládání kryptoměn. Fumbi je vhodné pro lidi, kteří chtějí mít uloženou část financí v kryptoměnách, ale nechtějí se o tyto investice zajímat. Také vhodné pro pravidelné investování a ukládání do kryptoměn.

Velmi jednoduché a intuitivní, jednotuché investování do kryptoměn.

Vyšší poplatky, méně možností.

Upvest

Přívětivost
3.2/5
Poplatky
3.5/5
Komunita
3.6/5
Možnosti
4/5
Hodnocení
3.5/5

Upvest působí jako platforma pro investice a sbírání kapitálu, umožňující svým uživatelům vkládat prostředky do nemovitostí prostřednictvím různorodých úvěrových modelů. Kredit dává Upvestu Komerční banka. Alternativou či konkurencí je známější Investown nebo i Dluhopisomat. Princip je podobný. Pro investory začátečníky může být odrazující nepřehledné zhodnocení, poplatek či danění. To mají jiné platformy podobného střihu udělány transparentněji. Tato firma byla založena v roce 2017 a poměrně dynamicky se rozvijí. Aktuálně nabízí omezený počet investičních příležitostí, s novými možnostmi vznikajícími zhruba jednou měsíčně. Přesto se může pochlubit loajální skupinou investorů, kteří jsou schopni financovat projekty v hodnotě od stovek tisíc po několik milionů korun.

Spolehlivá platforma s kreditem, bezpečnost.

Horší zhodnocení, poplatky, menší výběr.

logo dluhopisomat

Dluhopisomat

Přívětivost
4.3/5
Poplatky
4.5/5
Komunita
3/5
Možnosti
3/5
Hodnocení
4/5

Dluhopisomat je poměrně ojedinělá platforma na českém trhu, které se soustředí na trochu přehlížené investování do dluhopisů. Pro menší investory je poměrně obtížné investovat do konkrétní dluhopisů. Dluhopisomat poskytuje výběr prověřených dluhopisů z českého prostředí, které si můžete poměrně bezproblémově koupit. Pokud chcete diverzifikovat své investice o Českou republiku a zároveň zvolit předvídatelnou a konzervativnější investici, tak by vás neměl Dluhopisomat minout.

Přehledná nabídka, ojedinělá platforma a nabídky.

Menší zhodnocení než na akciovém trhu, menší výběr projektů, manipulace s dluhopisy.

Aktivní vs Pasivní investování

  1. Aktivní investování – je velmi oblíbené, i když jen 15 % investorů překoná výkon/výnos trhu. Aktivní investoři si vybírají konkrétní investiční tituly a sázejí na jejich dobrý výkon. V porovnání s pasivním investováním sázejí na to, že překonají průměr trhu. Pro aktivní investování je třeba sledovat trh a mít pokročilé znalosti o investování.
  2.  Pasivní investování – je mnohem méně rizikové než aktivní, jelikož si kupujete část celku a máte velkou jistotu, že celek nejspíše mírně poroste. Příliš investicí neriskujete, ale také nemáte příliš šanci zhodnotit své peníze v řádu vyšších desítek procent ročně. Pokud najdete vhodnou platformu, tak stačí porozumět téměř pouze vkládání peněz. Vhodné pro lidí, kteří se o investování zajímají okrajově a nechtějí jím trávit tolik času. Nakonec dle dat stejně překonají 85 % aktivních investorů. Platformy pro pasivní investování jsou Portu nebo Fondee. Další charakteristikou pasivního investování je to, že funguje vlastně jako spoření či spořicí účet. Posíláte do platformy peníze, ale již téměř neřešíte, kam budou investovány.
  3. Kombinované investování – je častou variantou pro mnoho velmi zkušených investorů, kteří nechávají 70 % svých financí v indexech nebo jiných pasivních investicích a s 30 % zkoušejí investovat aktivně. Kouzlo tohoto systému je v tom, že diverzifikujete riziko i princip investování. Vsadíte na instrumenty, kterým věříte a když to nevyjde, tak vás zachrání pasivně investovaná část. 
investování aktivní vs pasivní

Investiční účet je speciální typ běžného účtu, kam si klient převádí peníze, které chce v rámci platformy investovat. Investiční účet by měl zpřehledňovat vynaložené náklady, otevřené pozice i případné investiční ztráty.

Jedná se o investiční princip či strategii. Kdy díky investování do řady (více) produktů, platforem, oblastí snižujeme riziko případné ztráty při významném zásahu jedné z oblastí. Diverzifikace je jedním z hlavních principů investování.

Velmi důležitá oblast jsou poplatky. Každý investor by si měl vybrat platformu i oblast investování, kde jsou co nejnižší poplatky za správu či transakce. Pokud chcete obchodovat aktivněji, tak vás budou zajímat více poplatky za uskutečněnou transakci. Naopak při pasivnějším investování si dejte rozhodně pozor na poplatky za držení. U nemovitostí zase často narážíme na různé poplatky za správu nemovitosti.

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz